New Balance 3D Yazıcı ile Üretilmiş Ayakkabısını Tanıttı

3D yazıcı ile ayakkabı üretme modasına Adidas’tan sonra New Balance da katıldı. New Balance’ın tanıttığı yeni koşu ayakkabısında 3D yazıcı ile ürettiği parçaları kullandı.
ff-3d-printed-shoes2_f

3D yazıcıların hayatımıza etkisinin ne ölçüde olacağını kestirememekle birlikte, markaların 3D printer ile yaptıkları çalışmaları yavaş yavaş görmeye başladık.

Daha önce Adidas tarafından performans odaklı olarak 3D yazıcı ile üretilen ayakkabıları görmüştük fakat, bu sefer atak New Balance cephesinden geldi. Proje 3D yazıcılar konusunda büyük tecrübe sahibi olan 3D Systems ile ortaklaşa gerçekleştirildi. Ara tabanı 3D printer ile üretilen ayakkabının yapımında, yeni geliştirilen kauçuk esaslı elastomerik toz ve yırtılmalara dayanıklı DuraForm Flex malzeme kullanıldığı belirtiliyor.

new-balance-3-d-printed-shoes-1

Üretim malzemesindeki bu yeniliklerin, koşu ayakkabısı kategorisine yeni bir boyut kazandırdığı da ifade ediliyor.

Yeni materyaller sayesinde ayakkabının taban yastığının optimum denge, esneklik, dayanıklılık ve hafifliği sağladığı, bunun da koşuculara maksimum konforu sağlayacağı belirtildi.

3d-yazici-new-balance

Sınırlı sayıda üretilecek bu seri, ocak ayında  Amerika’nın en büyük teknoloji fuarı olan CES 2016’da tanıtılacak. CES’te sadece tanıtımı yapılacak olan New Balance’ın yeni göz bebeğinin, nisan ayında ilk olarak Boston’da satışa çıkacağı duyuruldu.

Boston başlangıcı sonrasında, dünyadaki seçkin New Balance mağazalarında satışa çıkması planlanan ayakkabının fiyatı konusunda da şimdilik bilgi verilmedi.