Kendi Dinlenme Devresi Kartını Basabilen 3D Yazıcı

Kanada waterloo üniversitesi öğrencilerinden teşkil eden takım voltera, dinlenme devresi kartı basabilen 3d yazıcı v – one la beraber beynel milel james dyson ödülünü kazandı.

3d-yazici-devre
En son kullanıcılar için dünyayı değiştirecek bir teknoloji şeklinde görünmese de 3d yazıcıyla kendi dinlenme devresi kartını basan mühendisler, uzunca üretim süreçlerinin bir kısmını aşmayı başarabilir. Mühendislik öğrencilerinin kendi projeleriyle yarıştığı james dyson ödüllerinin kazananı, bu yıl waterloo üniversitesi öğrencisi dört kanadalı mühendisin kurduğu voltera oldu. takımın kickstarter‘da da birkaç ay önce boy göstermiş olan projesi ilk 35 dakka içerisinde 70 .000 usd’lik hedefini gerçekleştirmiş; mart 2015 itibarı ile da 500 binden aşırı bağış toparlayarak muvaffakiyete ulaşmıştı.

Voltera v – one, çok kısa bir süre içerisinde bir dinlenme devresi kartı tasarımını çalışan bir prototipe dönüştürerek kişisel dinlenme devresi kartı yazabilen bir 3d yazıcı projesi. bir dizüstü bilgisayar boyutundaki 3d yazıcı, donanım dizaynı sürecini bi hayli kısaltabilecek kapasitede olduğu için bu ödüle layık görüldü. cihaz, çizimi meydana gelen devreyi üzerine yerleştirilen hücum kartına kısa bir zaman zarfında aktarabiliyor vede 2 katmanlı bir dinlenme devresi kartı prototipi oluşturuyor. 20 ülke arasından öteki bila istisna bütün projeleri arkada bırakarak ödüle layık görülen takım 54 .000 dolara sahip oldu. öbür taraftan waterloo üniversitesi mühendislik departmanı da james dyson vakfı’ndan 9 .000 $ almaya hak kazandı.