Çin firmasının 3D yazdırılmış Altın arabası

Belki yeryüzündeki dört tekerlek üzerinde giden en güzel araç olmayabilir ama kullanışlı olduğunu inkar edemeyiz. Gördüğünüz araba, Çin’in düşük bütçeli 3D yazdırılmış bir araba denemesi.

Araba, Çinli bir şirket olan Sanya Sihai tarafından üretildi. Beş günde arabanın gövdesi yazdırıldı ve 15 günde montajı tamamlandı. Ağırlığı 500 kilo, 3.6 metre uzunluğunda, 1.63 metre genişliğinde. Tümüyle elektrikle çalışan araç tam olarak 1770 Dolara mal oluyor.

car7

Saatte 40 km yapabilen bu aracın en havalı yanı ise “Tyrant Gold” filamentinden yapılmış olması. Aracının havalı ve parlak olmasından, orijinal olmasından hoşlanan sürücüler için mükemmel bir aksesuar olduğunu söylemeliyiz. Her ne kadar trafik durduracak nitelikte orijinal olmasına rağmen, Local Motors’ un dünyanın ilk 3D yazdırılmış arabası gibi her hangi bir rekoru kırabilecek nitelikte değil. İki koltuklu, elektrik ile çalışan “Strati” şirket tarafından ilk 2014’ün Eylül ayında görücüye çıkmıştı. 44 saatte yazdırılan ve dört günde montajı tamamlanan Strati sadece gerçek bir arabaya daha çok benzemesi bir yana dursun, araç The Tyrant Gold aracından iki kat daha hızlı.

The Strati’ nin şasesi ve içi de ayrıca 3D yazdırılmış. Ancak altın arabamız için bunu söyleyemiyoruz. Eğer uçuk ve ilgi çeken bir araç arayışındaysanız, The Tyrant Gold aracı sizin kesinlikle şehirde fark edilmenizi sağlayacaktır.

– Zeynep ELMAN