60.000 Plastik Şişe 3D Yazıcı ile Tasarım Dönüştü

Londra’da bir mağazanın iç tasarımında dikkat çeken organik formlar ve malzemenin ardındaki sır aralandı; 60.000 pet şişe ve 3d printer teknolojisi.

bottletop-london-3d-2-1020x610

Sürdürülebilir çözümler günümüzde ekonomik çözümler içerisinde öne çıkmakta.Yenilenebilir enerjinin yanı sıra enerji tasarrufu konusunda da oldukça önemli adımlar atılıyor. İç mimarlık için sürdürülebilir tasarım çözümlerine rastlamak pek kolay değil.Hep daha lüks, daha dekoratif şeyler arayan tasarımcılar haliyle müşterilerinin karşısında yeniden değerlendirmek yerine hep yeni malzemeler kullanmayı tercih ediyor.

Bazı tasarımcıları bu konuda istisna tutsak ta, çoğunluk yeni malzemeler ve yeni ürünleri kullanmaya gidiyor. 3d printer teknolojisi yardımıyla iç mimari tasarım Londra merkezli Krause Design Office, 60.000 plastik pet şişeyi bu iç mekan tasarımında 3d printer yardımıyla geri dönüştürmeyi başardı. Hindistan Yeni Delhi sokaklarından toplanan plastik atıklardan yapılan filamentleri kullanan tasarımcılar ortaya çıkan son fotoğraftan oldukça memnun görünüyor.