3D Yazıcılar ile Video Yazdırmak

3D yazıcılarının ardından yeni bir teknoloji ile daha tanışıyoruz. LifePrint adı verilen yeni teknoloji ile artık videolarınızı yazdırabileceksiniz.

lifeprint-video-yazdirma-670x330

Teknolojinin gelişmesi ile yavaş yavaş hayallerde ortaya çıkıyor. ABD merkezli bir kâr amacı gütmeyen bağış şirketi olan Kickstarter üzerinde LifePrint yazıcısı hayata geçti. Böylece artık videolarınızı yazdırabileceksiniz.

LifePrint yazıcısının ise çalışma mantığı şöyle. Videolarınız gif yada Vine şeklinde hazırlanıyor. Yazıcıyoa gönderilen bilgiler Zink kağıdı adı verilen bir kağıda yazdırılıyor. Fakat kağıt dediğimize aldanmayın. Çünkü Zink teknolojisini kullanan bu kağıt ayrı bir teknolojiye sahip.

Yazdırılan kağıt aslında hareketsiz. Fakat kağıtta gömülü bir embed kodu düşünün. Telefonunuzun ilgili programıyla resmi telefonunuzun kamerasını tarattığınızda telefonunuzun ekranında kağıdın video şeklinde oynattığını görebilirsiniz.

LifePrint teknik özellikleri

127 x 76 x 25.5 mm boyutlarında, 200 gram ağırlığında olan yazıcı, 2 inç x 3 inç yani 50 x 76 mm boyutlarında baskı yapabiliyor. Tam şarja sahipken 15 fotoğraf basabilen ürün, bir saatte şarj oluyor. Ayrıca bir seferde toplam 10 adet film yerleştirilebilirken, bir fotoğrafın yazdırılma süresi 30 saniyeyi buluyor. Bütün yazdırılmış fotoğraflar, kağıdın yapıştırıcı özelliği sayesinde çıkartma olarak da kullanılabiliyor.