3D Yazıcı Yardımıyla Üretilen Akıllı Telefon

3D yazıcılar özellikle de geliştiriciler için olmazsa olmazlardan biri haline geldi. Neredeyse her sektörde kullanımına başlanan ve üretim sürecini büyük ölçüde kısaltan yazıcılar, bu kez de akıllı telefonda karşımıza çıkıyor. Bluboo Xtouch adlı cihaz, şık görüntüsüyle dikkat çekiyor.

xtouch-new-1_02

Xtouch‘ın üretiminde tamamen 3D yazıcı kullanılmasa da üretim sürecinde yazıcıdan faydalanılmış. Cihazın arka kapağı yazıcı aracılığıyla üretilmiş. Elmas görünümündeki parlak kapak eğilse bile eski formuna geri dönebiliyor. Sağlam yapısı sayesinde zarar görmüyor.

Cihazda 5 inç çözünürlüğünde Gorilla Glass 3 ile güçlendirilen Full HD ekran bulunuyor. 8 çekirdekli MediaTek MT6753 SoC işlemcinin yer aldığı telefon, 3 GB RAM ile birlikte geliyor. 32 GB depolama alanına sahip telefonun bu kapasitesi MicroSD kart ile artırılabiliyor. Arkasında 13 megapiksel, ön tarafında ise 8 megapiksel çözünürlüğünde kamerayı barındıran Xtouch, 3050 mAh pile sahip. Normal satış fiyatı 149 dolar olacak olan cihazın ön sipariş aşamasında 99 dolara satın alınabileceğini belirtelim.