3D Systems CES 2016’da Yeni Metal Yazıcı Teknolojisini Tanıttı

Geçtiğimiz CES 2016’da, 3D Systems artık yeni ProX DMP320’nin hazır olduğu müjdesini verdi. Bu yeni makine, yüksek çözünürlüklü lazer sinterleme teknolojisi ile titanyum, paslanmaz çelik ve nikel süper alaşım malzemeler kullanılabiliyor.

3d-systems

Prox DMP 320’nin yaratılması biraz zaman aldı. Diğer firmalar 3D Metal Yazıcı teknolojilerini tanıttığında 3D Systems henüz geliştirme aşamasındaydı. Ama beklediğimize değmiş gözüküyor çünkü, ProX DMP 320’nin öne çıkan en önemli özelliği kullanılan malzemenin diğer metal yazıcılara göre hızlıca değiştirilebilmesi. Makinenin üretim hacmi büyük ve bir çok zor parça daha kolay üretilebiliyor. 275mmx 275mm x 420mm üretim hacmine sahip ve azaltılmış argon gazı kullanımı ile seri üretim iş akışına destek sunmakta.

3d-systems

Şimdi merak konusu rakip firmalar Euromold ve Formnext’in neler yapacağı. Gerçi bu CES için artık çok geç çünkü ProX DMP 320, 3D Systems’in standında yerini çok tan aldı. CES 2016’yı geri bırakırken, şimdiden herkes merakla CES 2017 Last Vegas’ı beklemeye başladı bile. Firmalar rakipleri gördü, teknolojiler boy gösterdi ve şimdi sırada koca bir sene teknolojilerde, özellikle giderek büyüyen 3D Yazıcı dünyasında büyük adımlar atabilmek var.

– Zeynep ELMAN